מערכות תקשורת מתקדמות הן כיום תוצר מורכב של אינטגרציה של תתי-מכלולים רבים ותתי-מערכות משולבות. רמת המורכבות והדרישות הגבוהות מחייבת שימוש בכבלים איכותיים המיועדים להעברת מידע בקצבים מהירים. תקשורת הנתונים כיום מבוססת יותר על מערכות VOIP הנתמכות במערכות אחסון וניהול מידע. כמו כן, שירותי המחשוב ברמה הביתית והגלובלית מבוססים על מערכות שרתי ענן אשר מאחסנים ומנתבים את המידע באמצעות נתבים (Ethernet Switches) ומחשבי רשת (Servers) הממוקמים במרכזי מידע (Data Centers). כמות המידע הקיים במרכזים אלו היא אדירה וגודלת בקצב אקספוננטי. גידול זה נובע מכמות המשתמשים ברשת המחשוב הגלובלית אשר גודלת מיום ליום ועקב השימוש היומיומי שלנו ברשת לשמירת תמונות, סרטים, התכתבויות, מידע פיננסי ועוד. המידע נדרש להופיע בצורה מדויקת ובזמן אפסי אצל המשתמש הסופי. הדרישות הללו יוצרות צורך למערכות מחשוב מהירות המסוגלות לטפל במיליוני פניות של משתמשים בזמן קצר. מערכות אלו, המבוססות על מעבדים מהירים ואחסון מידע נרחב, חייבות תמיכה בנקודות היציאה של כבלים איכותיים המסוגלים להעביר את המידע הנדרש למשתמש ללא הפרעות (“רעשים”) ובמהירות גבוהה. לצורך כך נכתבו תקנים שונים המגדירים את סוגי הכבלים המיועדים להעברת קצבי מידע שונים.
תקשורת

תקן נפוץ לכבלי תקשורת הינו TIA/EIA-568B . תקן זה מגדיר את ביצועי הכבלים לפי קטגוריות. הכבל הבסיסי אשר שימש בשנות ה-90 את שוק התקשורת נקרא CAT5 . כבל זה היה ובמקומות מסוימים עדיין נפוץ ברשתות תקשורת בהן קצב ההעברה הוא עד 100Mbps  ובמהירות של 100Mhz. . דגם משופר של CAT5 הוא כבל CAT 5E. כבל זה מסוגל להעביר מידע בקצב של 1000Mbps. כבל זה נכנס לשימוש בשנת 2001 וכיום הוא משמש בעיקר מערכות תקשורת ביתיות/משרדיות.

הכבל הנפוץ היום בתקשורת נתונים מהירה הוא כבל CAT6 אשר עובד במהירויות של עד 250Mhz  והוא תומך ברשתות עם קצב העברה 10/100/1000Mbps.. כיוון שכבלים CAT6 ומעלה הינם בעלי גידים עבים יותר מאשר CAT5 יש צורך במתאםעל-מנת לחבר את הכבל למחבר RJ-45 סטנדרטי. במערכות מרכזיות המנהלות מידע ברמה של אלפי משתמשים קיים צורך להעביר נתונים בקצב של 10Gbps.על מנת לתמוך בקצב כזה יש להשתמש בכבל CAT6A המסוגל להגיע לקצב העברה כזה או בכבלי CAT7 המיועדים לקצבים מהירים יותר.

חברת אמונים מייבאת כבלי תקשורת העומדים בדרישות תקנים אלו ומספקת אותם למגוון רחב של לקוחות בארץ ובחו”ל. במידה ויש צורך ספציפי להגדרת קונקטורים וחומרי גלם מיוחדים, צוות הנדסי שלנו מלווה את לקוחותינו בבחירת מרכיבי הכבלים שיתאימו ליישום הנדרש תוך שימת דגש על מזעור עלויות. חברת אמונים מקפידה לשמור על רף איכות גבוה, המובטח על ידי צוות מומחים מקצועי, ניהול תהליכים דקדקני ויעיל ושנות ניסיון רבות בתחום. אנו מספקים כבלי תקשורת לשימוש בתעשייה, בתחום הצבאי וכמובן לשוק התקשורת המקומי.
תקשורת, כבלי תקשורתצרו קשר
חייגו054-6357940

השאירו פרטים ואחזור אליכם!